برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی به چه نیاز داریم – پویا سیستم مرکزی |فروشگاه ساز پویا |نرم افزار حسابداری|آنتی ویروس nod32-|طراحی وب سایت |سئو سایت |بهینه سازی سایت |هاست | دامین |تبلیغات گوگل
بازاریابی
آذر ۱۵, ۱۳۹۶
اینترنتی
همه آنچه باید قبل از گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی بدانیم
آذر ۱۷, ۱۳۹۶

برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی به چه نیاز داریم

فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی

برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی به چه نیاز داریم

 

با باز شدن پاي فروشگاه اینترنتی به حوزه ي خريد و فروش در کشورمان افراد زيادي چشم به در آمد و سود حاصل از فروشگاه اینترنتی دارند، اگر قصد ايجاد يک فروشگاه اينترنتي داريد، به چه نياز داريد؟

کليک– وقتي مي خواهيد يک فروشگاه اينترنتي راه بيندازيد بايد پاسخگوي سوالات و مسئوليت هاي زيادي باشيد، بايد بدانيد که چه مي کنيد و فراموش نکنيد بار وظايف خاصي بر دوش شما مي افتد. در اين مقاله سعي مي کنيم نگاهي گذرا به اين سوالات و کارهايي که بايد انجام دهيد بيندازيم.

اولين سوالي که به ذهن کسي که مي خواهد يک فروشگاه اينترنتي راه بيندازد اين است که هزينه راه اندازي فروشگاه اينترنتي چقدر است ؟

در جواب بايد گفت که به طور کلي نمي توان به اين پرسش پاسخ داد چون موارد مهمي در اين هزينه سهم دارند . فرض کنيد که شما يک لوازم فروش ماهيگيري داريد، حال مي خواهيد يک فروشگاه اينترنتي براي اين موضوع بسازيد، به چيز زيادي نياز نخواهيد داشت شما فقط بايد يک سايت فروشگاه ساز مثل پرستا شاپ يا اوپن کارت با يک پوسته ي مناسب براي آن تدارک ببينيد ولي اگر مي خواهيد يک فروشگاه اينترنتي بزرگ بزنيد قضيه روي ديگري به شما نشان خواهد داد، و در ينجاست که شما بايد برنامه ريزي و اهداف خود را مشخص کنيد. در اينجا به نمونه سوال ها و روندي که شما در طي ساخت يک فروشگاه اينترنتي با آن روبه رو خواهيد بود را شرح مي دهيم.

?- چه هدفي از راه اندازي فروشگاه اينترنتي داريد؟

اين سوال گسترده تر از چيزي است که به نظر مي رسد اگر مي خواهيد يک فروشگاه اينترنتي راه بيندازيد، بايد بدانيد که در فروشگاه اینترنتی شما چه محصولي مي خواهد فروخته شود؟ مشتريان شما چه کساني خواهند بود ، آيا اصلا امکان فروش اين محصولات از طريق وب سايت به صورت آنلاين وجود دارد، اگر بخواهيد شروع کنيدرقيبان شما چه شرکت هايي هستند ؟

چگونه فروشگاه اينترنتي بسازيم

شما نمي توانيد يک فروشگاه عرضه ي محصولات غذايي خام داشته باشيد و به محدوده دقت نکيند، چون اين مواد فاسد شدني هستند پس شما بايد براي اين فروش محدوده تعيين کنيد، ولي در مقابل يک فروشگاه لوازم منزل يا آشپزخانه مي تواند محصولاتش را به تمام نقاط کشور عرضه نمايد.
ارزيابي موارد بالا باعث کاهش هزينه ، صرفه جويي در زمان و صرفه جويي در هزينه طراحي فروشگاه اينترنتي شما مي شود.

?- اطلاعات فني شما از سايت و دنياي اينترنت در چه حدي مي باشد ؟

اگر شخصا مي خواهيد فروشگاه اينترنتي راه بيندازيد بايد اطلاعات فني خوبي در مورد زبان هاي برنامه نويسي، تجارت الکترونيک، سئو، روند سئو، کلمات کليدي، نحوه ي عرضه و تقاضاي اينترنتي داشته باشيد، اينکه بخواهيد فروشگاه اينترنتي خود را با چه زباني بنويسيد هم مهم است معمولا براي راه اندازي يک فروشگاه اينترنتي حرفه اي نياز به يکسري اطلاعات فني داريد .

براي اينکه اهميت اين موضوع را بدانيد تصور کنيد که اگر سايت شما بر اثر ضعف برنامه نويسي پيغام خطا به مشتري بدهد يا سرور شما دچار کراش شود چه فاجعه اي رخ مي دهد، اگر خودتان هم از زبان برنامه برنامه نويسي سررشته اي نداريد پس بايد يک تيم مجرب و متخصص را بر روي اين کار بگماريد.

?- هزينه ي ساخت سايت فروشگاه اینترنتی چقدر است؟

شرکت هاي زيادي در زمينه ي برنامه نويسي فعاليت مي کنند، هزينه ي ساخت يک سايت فروشگاه اینترنتی از ? ميليون تا ?? ميليون تومان بسته به امکانات و سابقه ي کاري آن شرکت مي باشد.

هزينه ي ساخت يک فروشگاه اينترنتي چقدر است

ولي اين هزينه بيشتر مخصوص سايت هاي فروشگاه اینترنتی است که از پايه برنامه نويسي مي شوند، قيمت سايت هاي آماده مانند اوپن کارت و وردپرس و پرستاشاپ کمتر از ميزان گفته شده مي باشد.

 

فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی

 

تمام اينها بسته به اين است که شما چقدر سرمايه داريد، در مسير رسيدن به هدفتان هر ريال هم مهم است و بايد درست و به جا از آن استفاده گردد.
?- چگونه سايت را پر کنيم؟

بايد به موارد زير آگاهي داشته باشيد و آن ها را انجام دهيد

?-بازاريابي فروشگاه اینترنتی ( از قبيل معرفي محصولات در شبکه هاي اينترنتي، بک لينک و تبليغات)

?- محصول نويسي ( توضيحات کافي و وافي در مورد محصولات و اجناس عرضه شده)

?- توليد محتواي وبلاگ و فروشگاه اینترنتی
?- رعايت موازين سئو

اگر بخواهيد از طريق سئو به سود برسيد زماني که براي راه اندازي بايد در نظر گرفت ، بين ? تا ? سال است .
به هزينه هاي جاري که گفته شد اين مبالغ را نيز اضافه کنيد، مبلغ ثابت هاست (فضاي نگهداري وب سايت) هم اضافه مي شود که اين مبلغ هم نسبت به ورودي همزمان کاربران (تعداد بازديد کنندگان در يک لحظه) + داخل يا خارج ايران + نوع سرور (اشتراکي ، مجازي ، اختصاصي) متغير است . از ?? هزار تومان تا ? ميليون تومان به صورت ماهيانه
در آخر به شما توصيه مي کنيم که علاوه بر تمام موارد گفته شده از مطالعه و مشاوره با افراد مجرب و صادق بهره بگيريد، معمولا با به وجود آمدن بازار گرم فروشگاه اينترنتي و فروش چشمگير آن افراد سودجويي نيز خواستار بهره گيري از اين آب گل آلود هستند و از نبود اطلاعات کافي و دانش درست اشخاصي که با سرمايه شان مي خواهند فروشگاه اينترنتي راه اندازي کنند استفاده مي کنند ، براي رسيدن به هدفتان به سه صفت ديگر نيز نياز داريد: صبر ، تخصص و پشتکار .

چگونه يک فروشگاه اينترنتي بسازيم
اگر مطالعه ي خود را بالا ببريد و در کنارش اين صفات را نيز در خود پرورش دهيد امکان ندارد به نتيجه ي دلخواه خود نرسيد . پس بي درنگ شروع کنيد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *